Mrkvové mufiny

Onehdy jsem dostala za úkol najít nějaký recept v babiččiné krabičce, kde vládne již dlouhá léta absolutní anarchie. Takže jsem je šla i seřadit. Našla jsem recept na rybízové víno, pár receptů na nepečené buchty a obecně spousta sklizňových receptů; tedy sklidíte nějaké ovoce nebo zeleninu a rychle z toho uděláte spousta zavařenin, marmelád, nápojů, sirupů, sušených čajů, šťáv a prostě všeho co dlouhou dobu vydrží. 
Není to krásné, jak teď máme skleníky, umělá světla, chemicky zmutovaná rajčata a Billu na každém druhém rohu? A co teprve všechny ty bylinky v květináčích co mají dvoutýdenní trvanlivost a dříve nebo později vám prostě zdechnou? Ale dvakrát do polívky si tam natrháte, to jo.
Mrkev je oproti třeba rajčatům dost trvanlivá zelenina, ideální na zásobu vitamínů na zimu. A navíc je sladká; takže z ní jdou i mufiny dělat. 

Dvě mé oblíbené formy dohromady; můj pididort a formy na vesničku.
Recept používá průměrný hrnek, ingredience se neváží. Bude toho jako na dort takže pokud chcete "normální" množství mufinů, vydělte všechny ingredience dvěma. 

INGREDIENCE:
- 1 a 1/2 hrnku cukru 
- 4 vejce
- 4 hrnky na jemno nastrouhané mrkve (dala jsem jich tam asi pět, prostě jsem tam kidla co jsem nastrouhala a určitě to nebyly jen 4 hrnky. )
- 3 hrnky mouky (polohrubé, mě došla takže půl hrnku byla hladká)
- 3 lžičky prášku na pečení 
- 1 a 1/2 lžičky skořice (nebo perníkovým kořením)
- 1/2 lžičky soli

POSTUP:
  1. Pořádně promixovat vejce a cukr. Klidně v mixéru. 
  2. Ve větší misce smíchejte mouku, prášek na pečení, sůl a skořici. Promíchat. 
  3. Do moukového mixu přidejte nastrouhanou mrkev. Buď opět zaměstnejte mixér, nebo si vyhrňte rukávy. Je důležité aby tam bylo co nejméně moukových bublin (čím šťavnatější mrkve, tím lépe).
  4. Smíchejte mrkvový mix s vaječným mixem (vaječný předtím znovu promíchejte, cukr je líný a povaluje se u dna). 
  5. Míchat míchat míchat; rozbít poslední moukové bubliny. 
  6. Troubu předehřejte na 180'C. 
  7. Na dort si vytřete dvě formy o průměru 22 cm, jinak doporučuji mufiny. 
  8. Peče se to něco mezi 20-50 minuty, záleží na tom co. Doporučuji pořídit si špejle. Když do těsta píchnete, nemělo by na ní nic zůstávat a pokud špejli nepustí, je uvnitř už dobře tuhé. Moc to nenabude, takže doporučuji vyplnit formy ze 3/4. Když to v troubě necháte o tři až pět minut déle jen tak pro jistotu, nic moc se tomu taky nestane, maximálně se trochu připečou k papíru, děláte-li mufiny. Pokud jste nepřidali Jogurt, měly by být po upečení na povrchu takové pěkné trhlinky.
TVAROHOVÝ KRÉM: 

250g tvarohu (já použila polotučný) prošleháte vidličkou nebo něčím speciálně šlehacím (což já nevlastním), s přiměřeným množstvím moučkového popř. Vanilkového cukru (nebo oboje v rozumném poměru) - tak 2 lžíce cca. Plus rozinky. Můžete přidat bílý jogurt. Můžete přidat klidně i citron/citronovou kůru; prakticky vzato můžete přidat úplně cokoliv co má tužší tekutou nebo práškovou konzistenci; klidně za mě skořici. Jednou jsem do tvarohového krému přidala med.

0 Komentáře:

Okomentovat