Americké koláče


Bez práce nejsou koláče; náhodou neplatí o koláčích amerických. Jsou v podstatně jednoduché.
Základem je samozřejmě těsto; jak si člověk vypiluje to, je to už jenom o tom co dovnitř a jak koláč vyzdobit. Klasická mřížka už je tak nějak přežitá (stejně bych jí někdy ráda zkusila). Zjištění že klasický, obyčejný, jablečný koláč obsahuje cca 6 ingrediencí V CELKU mě upokojilo, bála jsem se totiž že až se do koláčů prve pustím, bude to složité pečení na vícero dnů. Nakonec jsem měla po dvou hodinách hotovo, zbuchla jsem skoro celý koláč sama (zcela omylem!) a šla vytuhnout do postele na tři hodiny v kuse.

První ze všech koláčů
Klasická nízká koláčová mísa je teprve na cestě ke mě (aneb ve staré kuchyni) a tak jsem na zkušenou prohrabal džungli ve starých skříňkách a našla různorodé, všechny ve směs malé, skleněné zapékací misky které se tvářily že by si s nimi mohl zase někdo trochu hrát. 
TĚSTO 
Ingredience;
  • 160 g polohrubé mouky
  • 85 g másla (měkkého ale neroztopeného do tekuta) (v mikrovlnce klidně tak na 10-20 vteřin nechte změknout) 
  • Lžička cukru (volitelné)
  • 50 ml vody
Postup
  • Máslo nakrájené do menších kousků vidličkou smícháme s mouku (a cukrem) až vznikne jako-by písková drobenka (chvíli trvá, nenechte se znervóznit) 
  • Přidáme vodu a až začne pořádně houstnout, rukama začneme zpracovávat do těsta. To že lepká je prozatím také v pořádku ale jestli lepí fakt moc, přidejte mouku. Doporučuji vodu přidávat spíše postupně tedy, ať máte přehled. 
  • Dáme do ledničky nejméně na půl hodinky; máslo těsto příjemně zpevní. Jestli po vytáhnutí pořád lepí, zapracujte do něj zase trochu mouky ale nepřežeňte to. 
NÁPLNĚ 
Náplň jablečno - šípková je asi nejjednodušší, takže jí začneme; jablka nakrájíme na kostičky. Čím menší, tím lepší, ale nestrouhat. Ještě v misce do jablek přidáme šípkovou marmeládu. Množství obojího záleží na velikosti koláče, obecně ale bude lepší když jablka v té marmeládě nebudou plavat, jde o mokřejší koláč a nešel by moc ukrojit (proto taky doporučuji tady dělat spíše menší koláčky na vyjídání lžičkou). 

Hruškovo-brusinková náplň je o něco složitější. Chybně jsem si přečetla původní recept a hodila jsem hrušku s cukrem a skořicí do hrnce povařit, takže to můžu doporučit ale tento krok dodržet vůbec nemusíte. Mám ale pocit že se tak trošku lépe uvolní chuť brusinek. Takže; Hrušky nakrájené na kousky, trocha hnědého cukru, trocha skořice a sušené brusinky (pokud brusinkový kompot, pak důkladně zbavený vody) trošku povařte (pět minut max) a je to. Hruška trochu pustí vodu ale neměla by se vysušovat jinak se pak děsně spálí. 
Jablečno-hruškový se skořicí je takový "zbytkový" koláč; Jablka, hrušky a skořice. Můžete přihodit třeba hrozinky, brusinky by ale zase mohli trochu přebít chuť onoho ovoce takže ty bych neriskovala. Povařit můžete i nemusíte, to je na vás. 

POSTUP
Dostáváme se k tomu jak takový koláč dát dohromady - těsto z ledničky vyválíme na ploše pokryté silným nánosem mouky jak zespoda tak seshora a uřízneme o zhruba 2 cm větší kolco než je miska kam jej budeme klást. Když děláme velký koláč, doporučuje se namotat si finální tvar na váleček a tak ho nad misku přenést, menší se tolik po zvednutí z plochy nenatahují takže tam se toho nemusíme tolik bát. Je důležité si vypudit všechny bubliny; v určitých místech nezbude než těsto skoro celé zase sundat a postupně vymáčknout vzduch opakovaným přiložením. 
Koláč vycpeme náplní a uděláme vrchní vrstvu; technicky vzato jde z těsta stvořit cokoliv (placatého!) - já si trochu pohrála, ale je to na vás co stvoříte. Koneckonců nemusíte nahoru dávat už těsto žádné. 
Takto připravený koláč si jemně přikryjeme alobalem a hurá s ním do trouby na 200'C; menší na 30 minut, větší na hodinu, oba potom ještě 10-15 minut dopéct odkryté. Můžete trochu upravit teplotu a dopékat se nemusí, většinou se tím těsto hodně vysuší; záleží jak křupavý chcete okraj. 

A to je tak vše. Ti co by přemýšleli  co to je vlastně za výzdobu na mých koláčích, ty klacíky jsou chudí příbuzní z mumínků, ty dvě postavičky na Jablečno-šípkovém jsou Malá Mája a Šňupálek z mumínků a nakonec ty lístky jsou Břečťanové. 

0 Komentáře:

Okomentovat