Heřmánkové tea latte se skořicí a javorovým sirupem

Tím že mi nikdy nezachutnalo kafe mi uniká kávové názvosloví. Nevím co je lattee, americano, turek, jen vím že kapučíno (kapucíni!) je malé. přirozeně ani nevím co třeba plive automat za kafe a proč čerstvě namleté kafe chutná lépe než to instantní - jen že prostě chutná. Vyvažuji to ale znalostmi o čaji - o tom zase jindy.
Takže, když jsem se nějak proklikala až k receptu na tea latte, tedy čajové laté, obalil mě takový ten pocit sounáležitosti. Konečně si budu moci udělat laté které mi bude chutnat, protože nebude z kafe ale z čaje. A je jedno že pořád nevím co vlastně lattee je. 

Ingredience
 • Půl hrnku mléka
 • Hrnek vody
 • 2 sáčky heřmánku
 • 1/4 lžičky skořice
 • lžička javorového sirupu. 
Postup
 1. Do malého rendlíku přidejte vodu a přiveďte k varu. Poté odstavte a dobrých 15 minut louhujte heřmánek. 
 2. Sáčky heřmánku vyndejte, přidejte mléko, skořici a javorový sirup a znovu zapněte. 
 3. Za stálého či občasného míchání přiveďte znovu k varu ale nenechte bublat; odstavte a podávejte jakmile se začne znovu vařit. 
Je to zase trochu alchymie; musíte si najít jak vám bude chutnat nejlépe, jestli s více mlékem, nebo méně mlékem. Půl hrnku mléka ale je docela dobrý základ, nezabíjí tolik chuť jako celý hrnek mléka v originálním receptu (tam sice paní dávala 3/4 hrnku ale to je skoro 4/4). Jak už to u mě bývá, mléko v černém čaji je skvělá věc, jen se to s ním nesmí přehánět; a jeslti se vám třebas jenom příčí ta idea, doporučuji začít na málu. I tady jsem to v druhé várce s mlékem nepřeháněla. 

2 komentáře:

 1. Můžu ti doporučit ještě matcha latte, které dělají v některých kavárnách. :)
  Jinak já v názvosloví taky plavu, i když kafe mám moc ráda. Piju skoro jen espresso (to nejmenší kafe) bez cukru a s mlékem jen výjmečně. V těch ostatních druzích se proto nevyznám. Latte a podobné kávy mě nalákají většinou když mají příchuť, jinak je to až moc mlékové na mě. :D

  bluemoonalice.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mmmmm, to Matcha by mohlo být zajímavé, až to někde uvidím tak to vyzkouším, dík za tip, aspoň vím po čem koukat :D
   Co se kafe týče, tak mě jenom voní, ale nechutná, a popravdě musím přiznat že mě fascinuje starbucksový výběr kafí. Vůbec nevím co si pod jednotlivýma představit ale na pohled super :D

   Vymazat